NOWA SZKOŁA WIELKICH MOŻLIWOŚCI

                    

SZLACHETNA PACZKA

Szlachetna Paczka to przedsięwzięcie, które zrodziło się z inicjatywy ks. Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia WIOSNA. To akcja, która ma polegać na „mądrej pomocy” – potrzebująca rodzina ma otrzymać wsparcie stanowiące impuls do

Szlachetna Paczka to przedsięwzięcie, które zrodziło się z inicjatywy ks. Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia WIOSNA. To akcja, która ma polegać na „mądrej pomocy” – potrzebująca rodzina ma otrzymać wsparcie stanowiące impuls do zmiany swojej sytuacji.

Jak co roku Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie włączyło się w Ogólnopolską Akcję Szlachetna Paczka. Zebraliśmy fundusze, które przeznaczyliśmy na pomoc dla dwóch rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej. Wolontariusze Centrum przygotowali paczki będące odpowiedzią na konkretne potrzeby tych rodzin. Paczki zostały wręczone rodzinom przez wolontariuszy przed Świętami Bożego Narodzenia.

rozwiń »

„NOWOWIEJSKI NA JAZZOWO”

W dniu 18 listopada 2017r. w Auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbył się koncert „Nowowiejski na jazzowo”. Był to koncert finałowy projektu „Nowowiejski na propsie” przygotowany przez Zespół P

W dniu 18 listopada 2017r. w Auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbył się koncert „Nowowiejski na jazzowo”.

Był to koncert finałowy projektu „Nowowiejski na propsie” przygotowany przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wykonawcą koncertu był Zespół Retro Jazz Quartet w składzie: Katarzyna Stroińska-Sierant (fortepian, aranżacje), Jarosław Wachowiak (saksofon), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Waldemar Franczyk (perkusja).

Zespół wykonał improwizacje jazzowe na podstawie tematów dzieł Feliksa Nowowiejskiego, Fryderyka Chopina, Władysława Szpilmana, Krzysztofa Komedy, Witolda Lutosławskiego.

Przygotowany program spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczestników koncertu.

rozwiń »

PAŹDZIERNIK 2017 MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Październik został ogłoszony „Miesiącem Dobroci dla Zwierząt”. Jest to czas, w którym staramy się pamiętać o potrzebach i problemach zwierząt. Z inicjatywy opiekunów Szkolnego Koła PCK zorganizowano na terenie szkoły zbiórkę przedmiotów niezbędnych d

        Październik został ogłoszony „Miesiącem Dobroci dla Zwierząt”. Jest to czas, w którym staramy się pamiętać o potrzebach i problemach zwierząt. Z inicjatywy opiekunów Szkolnego Koła PCK zorganizowano na terenie szkoły zbiórkę przedmiotów niezbędnych do codziennego funkcjonowania  Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie przy ulicy Kawiary (koce, ręczniki, śpiwory, legowiska, smycze, obroże, miski, suchą i mokrą karmę dla psów i kotów).

Przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki finansowe dodatkowo zakupiono 116 kg suchej karmy. 

rozwiń »

PAŹDZIERNIK –MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM PIERSI 2017

„Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach”                                                                                                                F. Dostojewski    
Rak piersi zaliczany jest do najczęściej występujących schorzeń no

„Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach”

                                                                F. Dostojewski

 

       Rak piersi zaliczany jest do najczęściej występujących schorzeń nowotworowych we współczesnym świecie. Stąd nieustanna konieczność prowadzenia akcji profilaktycznych mających na celu uświadamianie  kobietom  jak istotne jest  jego wczesne wykrycie, a dzięki temu możliwość całkowitego wyleczenia. W tym roku po raz kolejny młodzież naszej szkoły wspólnie z nauczycielami i Gnieźnieńskimi Amazonkami uczestniczyła w „Marszu Różowej Wstążki”. Przemarsz ulicami miasta ,barwny korowód z różowymi balonami i słonecznikami ,  hasła umieszczone na transparentach „ Daj sobie szansę ,”  „Badaj piersi’’ „Bądź świadoma , zrób mammografię’’, są  symbolem kampanii wspierającej walkę z rakiem jak również mają zachęcać kobiety do podejmowania badań.  To  doskonała forma edukacji społecznej w zakresie wiedzy o zdrowiu i podnoszeniu odpowiedzialności za jakość naszego życia. Po uroczystym przemarszu ulicami miasta w auli naszej szkoły w obecności uczestników odbyły się  wykłady na temat; „Bóle kręgosłupa u kobiet po mastektomii ‘’ oraz „Wykorzystanie terapii zajęciowej u  kobiet po mastektomii ‘’,zaprezentowane przez nauczycieli Szkoły. Wieloletnia współpraca Stowarzyszenia Gnieźnieńskich Amazonek z naszą placówką i poruszane istotne społecznie problemy, zaowocowały propozycją  stworzenia cyklicznych zajęć  terapeutycznych dla Amazonek .

 

 

rozwiń »

SENIORALIA 2017

Już po raz drugi w Gnieźnie odbyły się Senioralia - Święto gnieźnieńskich seniorów. Impreza ta, organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych przez Miejską Radę Seniorów i Miasto Gniezno. Uroczystość połączona jest z obchodzonym w

Już po raz drugi w Gnieźnie odbyły się Senioralia - Święto gnieźnieńskich seniorów. Impreza ta, organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych przez Miejską Radę Seniorów i Miasto Gniezno. Uroczystość połączona jest z obchodzonym w dniu 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych.

Święto to ma na celu, przede wszystkim, zintegrowanie środowiska, przełamanie stereotypów dotyczących osób starszych, tak często z różnych względów wycofanych z aktywności kulturalnej i społecznej. Święto gnieźnieńskich seniorów, to również uświadamianie społeczeństwu jakie bariery wiekowe, sprawnościowe czy zdrowotne napotykają starsze osoby we współczesnym świecie, a także z jakimi problemami  borykają się na co dzień.

Po uroczystej i barwnej paradzie i odebraniu kluczy do bram miasta Gniezna seniorzy zaprezentowali swoją działalność artystyczną.

Po prezentacji różnych zespołów odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej dotyczący zasad postępowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia,  typowych dla osób w starszym wieku.

W czasie trwania imprezy Seniorzy mieli również możliwość   wykonania pomiarów ciśnienia tętniczego krwi. Działania medyczne zostały przygotowane przez młodzież z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

Pokaz i badania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

rozwiń »

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych młodzież z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie przygotowała dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej życzenia oraz słodki poczęstunek połączony z programem

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych młodzież z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie przygotowała dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej życzenia oraz słodki poczęstunek połączony z programem artystycznym. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali również pracownicy placówki.

Wspólne spotkania osób w różnym wieku mają na celu łączenie pokoleń i są okazją do kształtowania wśród młodzieży właściwych postaw i zachowań empatycznych.

Uroczystość przebiegała w pełnej radości atmosferze i obopólnym zadowoleniu. Dowodzi to, że czas poświęcony drugiemu, często osamotnionemu człowiekowi jest istotnym elementem codziennej ludzkiej egzystencji.

rozwiń »

XXI REGIONALNA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W dniu 7 października 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie odbyła się XXI Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Mło

XXI Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

    W dniu 7 października 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie odbyła się XXI Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Powiatowe Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu i Szkoła Podstawowa im. Adama Borysa. Celem olimpiady była popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród osób z niepełnosprawnościami, integracja środowiskowa oraz wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w różnych formach współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego.W turnieju wzięło udział 215 uczestników, którzy zmagali się w różnych konkurencjach sportowych. Obsłudze sędziowskiej konkurencji prowadzonej przez pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gnieźnie towarzyszyła pomoc wolontariuszy z naszej szkoły. Olimpiada przebiegała w bardzo miłej atmosferze, pełnej sportowych rywalizacji.

rozwiń »

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA Z BLISKA I Z DALEKA

Od 25 września 2017r. do końca października 2017r. w holu głównym Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie można podziwiać najnowszą wystawę fotografi

 

 

Od 25 września 2017r. do końca października 2017r. w holu głównym Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie można podziwiać najnowszą wystawę fotograficzną Pawła Kostusiaka, która została zatytułowana
Z bliska i z daleka. Na otwartej ekspozycji można obejrzeć fotografie wnętrz pałaców wielkopolskich i domków lednickich, które wchodzą w skład Małego Skansenu Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Drugą część wystawy stanowią owoce i warzywa – zdjęcia wykonane w świetle naturalnym, które miały stanowić materiał do kalendarza oraz kilka portretów.

Autor zdjęć Pan Paweł Kostusiak obchodzi w tym roku 50-lecie pracy jako fotograf. W naszej Jednostce swoje prace wystawia już po raz czwarty.

 

rozwiń »

POWIATOWE FORUM ZDROWIA

W dniu 26 września 2017r. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się III Spotkanie Powiatowego Forum Zdrowia. Szkołę reprezentowała Pani Gabriela Giszczyńska-Marciniak kierownik szkolenia praktycznego. Spotkania mają charak

 

W dniu 26 września 2017r. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się III Spotkanie Powiatowego Forum Zdrowia. Szkołę reprezentowała Pani Gabriela Giszczyńska-Marciniak kierownik szkolenia praktycznego.

Spotkania mają charakter cykliczny, są miejscem dyskusji,  wymiany wiedzy i doświadczeń
w zakresie ochrony zdrowia. Stanowią okazję do diagnozowania potrzeb  instytucji/podmiotów świadczących usługi zdrowotne w tym obszarze. Tematyka prezentowanych zagadnień jest różnorodna, obejmuje między innymi realizację programu polityki zdrowotnej, dostępność usług w pielęgniarskiej opiece paliatywnej, hospicyjnej, długoterminowej, szczepień.

Tegoroczne spotkanie poświęcone było zagadnieniom działań systemowych jakie należy podjąć, aby realnie  zwiększyła się liczba pielęgniarek i położnych w publicznym systemie opieki zdrowotnej.

Pani Gabriela Giszczyńska-Marciniak przedstawiła referat Program kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr dla potrzeb ochrony zdrowia w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

 

rozwiń »

"ŁĄCZY NAS POLSKA"

Z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego od trzech lat realizowany jest program „Łączy nas Polska”. 

Z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego od trzech lat realizowany jest program „Łączy nas Polska”. Na zaproszenie Samorządu w dniach od 2 do 9 lipca przebywała na terenie naszej Jednostki grupa 45 osób, pochodzenia polskiego na stałe zamieszkująca na Białorusi. Goście  z Białorusi poznawali historię i kulturę regionu Wielkopolski.

Zaproszonych gości  powitała  Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wykład  inauguracyjny wygłosił prof. Leszek Wetesko „Jak pierwsi Piastowie budowali Polskę” – wykład o początkach polskości, patriotyzmie i pamięci o własnych korzeniach.

Uroczyste powitanie gości z Białorusi odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Gości powitała Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Andżelika Borys, pracownicy Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, dzieci i młodzież z Białorusi przebywająca w Ośrodku Żeglarskim w Kiekrzu oraz harcerze Chorągwi Wielkopolskiej. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki. Oprawę muzyczną zapewnił zespół harcerski Wartaki. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem specjalnie na tę okazję przygotowanym tortem

 

            Goście z Białorusi zwiedzali Ostrów Lednicki – wyspę położoną na jeziorze Lednica, na której znajduje się jeden z najważniejszych grodów państwa pierwszych Piastów. Do dziś zachowały się tam drewniano – ziemne wały obronne, umocnienia brzegowe, pozostałości rezydencji pałacowej z X wieku, kaplica, zbiór militariów, relikwiarz Drzewa Krzyża Świętego, pozostałości basenów chrzcielnych. Odbyli podróż do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, największego kościoła w Polsce. Zwiedzili Ostrów Tumski, który jest połączony z lądem  mostami Bolesława Chrobrego i Mieszka I oraz biskupa Jordana, z jego najważniejszymi zabytkami : Bazyliką Archikatedralną Piotra i Pawła, Pałacem Arcybiskupim, Kościołem Najświętszej Marii Panny, Psauterią, Akademią Lubrańskiego, Wyższym Seminarium Duchownym. Wielką atrakcją dla zwiedzających było  Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego z salami ekspozycyjnymi prezentującymi historię Polski.  Odbyli spacer po Starym Rynku zapoznając się z jego najważniejszymi zabytkami. W  Muzeum Rogala uczestniczyli w pokazie tradycyjnego sposobu wypieku rogali marcińskich. Zwiedzili Poznańską Palmiarnię, która jest jednym z najstarszych ogrodów w Europie. Podziwiali unikalne zbiory roślin i roślin wodnych, zbiory ryb,  ekspozycję rzeźb i minerałów. Odbyli wycieczkę do Solanek Uzdrowisko Inowrocław – zwiedzili Park Solankowy (bogato zadrzewiony) z tężniami solankowymi, z pijalnią wód oraz palmiarnię z tropikalną roślinnością.

            W auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Henrykiem Józefem  Muszyńskim Prymasem Seniorem, który przedstawił historię Kościoła w Polsce. W spotkaniu z Prymasem Seniorem wzięła również udział grupa dzieci i młodzieży przebywająca w Ośrodku Żeglarskim w Kiekrzu. Spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń Prymasowi Seniorowi przez uczestników spotkania.

Goście uczestniczyli również w zajęciach  integracyjnych, w warsztatach terapiizajęciowej – warsztaty techniki pergaminowej, papierowej wikliny i bombek wykonywanych technikami decoupage (technika serwetkowa i koralikowa); uczestnicy warsztatów poznawali metodykę poszczególnych technik, a wykonane przez siebie prace – koszyczki, obrazy, bombki otrzymali w prezencie; w warsztatach masażu gdzie  korzystali z zabiegów masażu klasycznego oraz masażu gorącymi kamieniami, muszlami filipińskimi i pałeczkami bambusowymi; w warsztatach muzyczno – tanecznych połączonych z nauką poloneza, ale również tańca współczesnego i tańców latynoskich.

Jednym z punków pobytu był wieczór poezji – swoją twórczość zaprezentowała Pani Stanisława Łowińska, poetka i dziennikarka, organizatorka Lednickiej Wiosny Poetyckiej. Skierowała do gości z Białorusi specjalnie na tę okazję przygotowany wiersz. Spotkanie zakończyło się wręczeniem gościom tomików wierszy wraz z dedykacjami.

 

rozwiń »

XI FESTYN SPORTOWO – REKREACYJNY DLA SENIORÓW „Sport receptą na zdrowie”

24 maja 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gnieźnie odbył się festyn sportowy dla seniorów z Gniezna i Powiatu. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

24 maja 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gnieźnie odbył się festyn sportowy dla seniorów z Gniezna i Powiatu. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. W imprezie wzięło udział 260 uczestników, którzy zmagali się w indywidualnych konkurencjach sportowych.

Uczestników zawodów aktywnie wspierała grupa wolontariuszy naszej szkoły. Uczniowie angażując się w poszczególne zadania mieli okazję przekonać się, jakie znaczenie dla zdrowia jednostki ma aktywność ruchowa. Jest ona nie tylko wysiłkiem fizycznym, ale również zawierz komponent emocjonalny.

Atmosfera zabawy i rywalizacji dawała przyjemność poznania smaku sukcesu, a czasem goryczy porażki.

Udział w sportowych konkurencjach buduje również postawy prozdrowotne ludzi starszych, ma aspekt terapeutyczny, korekcyjny i rehabilitacyjny.

Troska o sprawność, wydolność i rozumny styl życia jest ważnym elementem edukacyjnym dla młodzieży. Kształtuje też świadomą odpowiedzialność za zdrowie własne, które było hasłem przewodnim festynu.

rozwiń »

Turniej Piłki Siatkowej

W dniu 23 maja 2017r.  odbył się Finał VII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

W dniu 23 maja 2017r.  odbył się Finał VII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

W meczu finałowym decydującym o kolejności miejsc w Turnieju spotkały się zespoły:
II rok Technik masażysta i II rok Technik farmaceutyczny.

 •  I miejsce                    II rok Technik farmaceutyczny
 •  II miejsce                   I rok Technik masażysta
 •  III miejsce                  II rok Technik masażysta

Zwycięskie drużyny otrzymały medale, dyplomy.

Wybrano również najlepszych zawodników Turnieju:

 • Żaneta Wiśniewska uczennica II roku Technik farmaceutyczny
 • Dawid Grzeczka uczeń II roku Technik masazysta
rozwiń »

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO ZAKŁADY ZIELARSKIEGO „KAWON”

W dniu 18 maja 2017 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do Zakładu Zielarskiego „KAWON” w Krajewicach k/Gostynia. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów kierunku Technik Farmaceutyczny z funkcjonowaniem zakładu ...

W dniu 18 maja 2017 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do Zakładu Zielarskiego „KAWON” w Krajewicach k/Gostynia. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów kierunku Technik Farmaceutyczny z funkcjonowaniem zakładu produkującego preparaty farmaceutyczne.. uczniowie zapoznali się z przebiegiem procesu wytwarzania leczniczych produktów ziołowych, począwszy od skupu surowców, aż do uzyskania gotowego preparaty farmaceutycznego. Poszerzyli wiedzę na temat systemów jakości: ISO 9001 i 2000, Dobra Praktyka Rolnicza, Dobra Praktyka Wytwarzania Wyrobów Leczniczych (GMP) i HAACP. Poznali metody badania czystości, tożsamości i zawartości surowców oraz produktów leczniczych, a także pogłębili wiedzę na temat działania ziół i ich zastosowania.

Na zakończenie pobytu w KAWONIE w zaciszu ziołowego ogrodu wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować pełnych aromatu i 100% zawartości produktu herbat owocowych i ziołowych.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Arboretum w Kórniku, zapoznając się z różnymi gatunkami roślin zgromadzonych na terenie 3 hektarowego parku. Spacer po Arboretum i obserwacja kwitnących roślin była dobrą lekcją poglądową oraz wspaniałym przeżyciem estetycznym.

To był prawdziwy „FESTIWAL” przyrody będącej w pełni majowego rozkwitu.

rozwiń »

Konkurs: Indywidualne stylizacje „Cztery pory roku”

Dnia 19 maja 2017r. uczestniczyliśmy w przygotowanym przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Konkursie Indywidualne stylizacje „Cztery pory roku”.

Dnia 19 maja 2017r. uczestniczyliśmy w przygotowanym przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Konkursie Indywidualne stylizacje „Cztery pory roku”.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu stylizacji odpowiadającej wybranej porze roku. Ocenie podlegał makijaż, strój, fryzura.

Zmagania konkursowe poprzedzone były przedstawieniem sylwetek Polaków, którzy odnieśli ogromne sukcesy w dziedzinie fryzjerstwa i kosmetologii tj. Maksymiliana Faktorowicza (twórca marki kosmetycznej Max Factor), Heleny Rubinstein (właściciel firmy kosmetycznej i akcesoriów do makijażu) oraz Antoniego Cierplikowskiego (autor fryzur wielu gwiazd światowego kina). Swoją ofertę zaprezentowała  firma AVON.

Odbyła się również prezentacja strojów obowiązujących na spotkanie biznesowe, stroju szkolnego, kreacji   wieczorowej i koktajlowej oraz stroju kosmetyczek.

W konkursie :

 • I miejsce zajęło Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Poznaniu
 • II miejsce Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie
 • III miejsce Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali Dyplomy oraz upominki wręczone przez Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Panią Dorotę Kinal, Starostę Konińskiego Pana Stanisława Bielika oraz Dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Pana Wojciecha Szymczaka.

rozwiń »

XI Ogólnopolska Konferencja „Współczesny masaż w fizjoterapii, kosmetologii i medycynie estetycznej”

W dniach 20-22 kwietnia 2017 roku w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się kolejna XI Ogólnopolska Konferencja „Współczesny masaż w fizjoterapii, kosmetologii i medycynie estetycznej”.

W dniach 20-22 kwietnia 2017 roku w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się kolejna XI Ogólnopolska Konferencja „Współczesny masaż w fizjoterapii, kosmetologii i medycynie estetycznej”.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr Piotr Pustelnik – znany himalaista, podróżnik i alpinista „Zdrowie uczestników wyprawy wysokogórskiej w aspekcie zdrowia kierownika wyprawy”.

W ciągu trzech dni odbyły się trzy Panele tematyczne:

Panel I „Masaż w świetle badań naukowych dla potrzeb fizjoterapii, kosmetologii i sportu”

mgr Henryk Pawlak i mgr Sara Jóźwiak zaprezentowali cykl wykładów dotyczących masażu medycznego w terapii neoadiuwentowej w dysfunkcji stawu biodrowego i niewydolności układu oddechowego oraz korelację filogenetyczną jako podstawową zasadę w metodyce masażu medycznego w dysfunkcji aparatu wyprostnego stawu kolanowego.

Swoją wiedzą z uczestnikami konferencji dzielili się wybitni lekarze specjaliści
z neurochirurgii, ortopedii, psychiatrii, stomatologii.

Szczegółowo zaprezentowano między innymi:

 • „Nowotwory narządu ruchu – spojrzenie masażysty i fizjoterapeuty” prof. nadz. dr hab. n.med. Zbigniew Dudkiewicz
 • „Aspekt choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego w procesie usprawniania” dr hab. n.med. Marcin Domżalski
 • „Współczesne możliwości chirurgii kręgosłupa” dr n.med. Piotr Komuński
 • „Mononeuropatie kończyny górnej” dr n. med. Robert Rokicki
 • „Psychiatryczne aspekty dolegliwości bólowych pacjentów” dr n.med. Piotr Wierzbiński
 • „Postawa ciała i jej związek z problemami stomatologicznymi” dr Piotr Pawłowski

Panel II „Jak być lepszym masażystą”

Panel III „Jak być lepszym nauczycielem masażu– doskonalenie metodyki nauczania masażu”

Swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami konferencji dzielili się wybitni specjaliści, wykładowcy uczelni i szkół masażu z całej Polski, autorzy badań i prac naukowych.

Zaprezentowano metodykę masażu leczniczego i masażu kosmetycznego, między innymi:

 • „Masaż w zespole łokcia tenisisty” mgr Dariusz Fielek
 • „Masaż limfatyczny po usunięciu ślinianki podżuchwowej prawej z uwzględnieniem układów membranowych ciała” mgr Piotr Żerebiec, mgr Andrzej Czapłygin
 • „Wykorzystanie czynnika kriogenicznego w masażu. Przykłady zastosowania masażu lodem w kosmetyce, ortopedii i sporcie” mgr Beata Madej-Dziechciarow,
  mgr Bianka Lis-Jaczak, mgr Jacek Pieczyński, mgr Tomasz Kuczma
rozwiń »

Wystawa fotograficzna „Bo we mnie jest… Inspiracja…” Gnieźnianie w Machinie Czasu

W dniu 18 kwietnia 2017r. w holu głównym Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie zagościła wystawa fotograficzna „Bo we mnie jest… Inspiracja…” Gnieźnianie w Machinie Czasu...

W dniu 18 kwietnia 2017r. w holu głównym Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie zagościła wystawa fotograficzna „Bo we mnie jest… Inspiracja…” Gnieźnianie w Machinie Czasu.  Autorem wystawy jest Pani Teresa Ryczkowska. Jej bohaterami są gnieźnianie i miasto Gniezno. Na fotografiach umieszczono znanych mieszkańców Gniezna w strojach, wnętrzach mieszkalnych, plenerach oraz sytuacjach z początku XX wieku.

Wystawa ta jest dla młodego pokolenia okazją do poznania realiów życia gnieźnian ubiegłego stulecia.

rozwiń »

KONFERENCJA „Depresja – porozmawiajmy o niej”

W dniu 5 kwietnia 2017 roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia  odbyła się Konferencja „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Organizatorami konferencji byli: Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie...

W dniu 5 kwietnia 2017 roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia  odbyła się Konferencja „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Organizatorami konferencji byli: Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie. Konferencja skierowana była do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych miasta i powiatu. Głównym celem konferencji było uświadomienie wszystkim jak ważne jest rozmawianie o depresji każdy może na nią zachorować – bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Stygmatyzacja chorób psychicznych, w tym depresji, nadal dla wielu osób stanowi barierę uniemożliwiającą szukanie specjalistycznej pomocy.

W konferencji uczestniczyli między innymi: Małgorzata Cichomska – Szczepaniak – Dyrektor Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatu Gnieźnieńskiego, Artur de Rosier – Zastępca Dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”, Elżbieta Gnarowska – Kaczmarek – Zastępca Dyrektora do spraw pielęgniarstwa Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”, Małgorzata Palm – Koordynator terapii zajęciowej Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”, Grażyna Bączyk – profesor Instytutu Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego, Agnieszka Ulatowska – wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego, Grażyna Bernaciak – Zastępca Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Barbara Skulska – Salita – Naczelna Pielęgniarka Zespołu Opieki Zdrowotnej, Mariola Sochacka – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gnieźnie, Elżbieta Sobecka – Kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w poznaniu Filia w Gnieźnie, Kamila Szrama – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gnieźnie, przedstawiciele Zakładu Poprawczego w Trzemesznie i Witkowie, pedagodzy i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Miasta i Powiatu ( 250 uczniów)

W programie konferencji znalazły się:

 • Wykład Artura de Rosier na temat depresji. Wykład obejmował  następujące zagadnienia: mity o depresji, epidemiologia depresji, przyczyny i objawy depresji, rodzaje depresji, sposób diagnozowania i leczenia
 • Wystawa prac malarskich wykonanych przez pacjentów Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Pracowni Terapii przez Sztukę pod kierunkiem prof. Roberta Bartela
 • Wystawa prac wykonanych przez pacjentów Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Oddziałowych i Przyszpitalnej Pracowni Terapii Zajęciowej
 • Stoisko Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filia w Gnieźnie z nowościami wydawniczymi poświęconymi tematyce depresji
 • Oferta edukacyjna Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie połączona z zajęciami warsztatowymi w Pracowni masażu, Pracowni Terapii zajęciowej, Pracowni umiejętności higienicznych oraz Pracowni farmaceutycznej.
rozwiń »

KONCERT JUBILEUSZOWO – IMIENINOWY

W dniu 21 marca 2017 roku odbył się Uroczysty Koncert dedykowany Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi Henrykowi Józefowi Muszyńskiemu z okazji 60 – lecia święceń kapłańskich...

W dniu 21 marca 2017 roku odbył się Uroczysty Koncert dedykowany Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi Henrykowi Józefowi Muszyńskiemu z okazji 60 – lecia święceń kapłańskich, 25 – lecia posługi biskupiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej i urodzin oraz Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi  Józefowi Kowalczykowi z okazji 55 – lecia święceń kapłańskich i imienin.

Organizatorem Koncertu było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie.

W Koncercie uczestniczyli między innymi: Marlena Maląg – Wicewojewoda Wielkopolski, Krystyna Czajka – Doradca Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Beata Tarczyńska – Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, Michał Powałowski – Wiceprezydent Miasta Gniezna, przedstawiciele władz powiatowych, dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i kulturalnych mieszkańcy Gniezna.

Pani Beata Tarczyńska wręczyła Jubilatom Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego. Uczestnicy Koncertu na ręce Jubilatów złożyli okolicznościowe adresy i kwiaty.

Uroczystości towarzyszył koncert muzyków i chóru dziecięcego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie oraz zespołu Retro.

rozwiń »

Ogólnopolski Turniej Tańca „WIOSENNE FANABERIE HIP-HOP”

18 marca 2017r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gnieźnie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca WIOSENNE FANABERIE HIP – HOP. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury.

18 marca 2017r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gnieźnie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca WIOSENNE FANABERIE HIP – HOP. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnikom sportowych zmagań opiekę medyczną zapewnili uczniowie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

rozwiń »

Konferencja „Międzypokoleniowa transmisja wiedzy i wartości”

W dniu 15 marca 2017r. uczestniczyliśmy w Konferencji „Międzypokoleniowa transmisja wiedzy  i wartości”. Organizatorem Konferencji było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu.

W dniu 15 marca 2017r. uczestniczyliśmy w Konferencji „Międzypokoleniowa transmisja wiedzy  i wartości”. Organizatorem Konferencji było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu.

W programie Konferencji znalazły się wykłady:

 •  „Senior – relikt przeszłości czy partner? Bariery dla aktywności seniora i inkluzji społecznej: idea deinstytucjonalizacji” zaprezentowany przez dr n. med. Jolantę Twardowską – Rajewską
 • „Młodość -  starość w relacjach pokoleń” przedstawiony przez mgr Teresę Wawro
 • Funkcjonowanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku przedstawione przez Prezesa RUTW mgr Bogdanę Niemienko
 • „Kompetencje kluczowe w pracy z osobami starszymi. Przeciwdziałanie wykluczeniu ze względu na wiek” – temat przedstawił mgr Marcin Cieśla
 • Działalność Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu przedstawiła mgr Władysława Czajkowska

Konferencja zakończyła się występem Młodzieżowego Chóru Kameleon pod batutą Pani Jowity Augustyniak oraz wręczeniem nagród w konkursie fotograficznym „Mosty międzypokoleniowe w obiektywie”.rozwiń »

SPOTKANIE PRZEDMIOTOWO – METODYCZNE „Zabiegi Spa w pracy masażysty”

W dniu 24 lutego 2017 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu przedmiotowo – metodycznym „Zabiegi Spa w pracy masażysty”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu.

W dniu 24 lutego 2017 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu przedmiotowo – metodycznym „Zabiegi Spa w pracy masażysty”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie realizujący zajęcia dydaktyczne na kierunku Technik masażysta ze szkół Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Województwa Wielkopolskiego (Inowrocław, Gniezno, Konin, Ostrów Wielkopolski, Poznań).

W programie znalazły się wykłady i prezentacje:

 • „Spa – zdrowie przez wodę” – przygotowany przez mgr Dariusza Fielka, z Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu
 • „Masaż kostką lodu jako zabieg upiększająco – relaksacyjny i uzdrawiający” – przygotowany przez mgr Monikę Maleszka –Dylak oraz mgr Tomasza Kuczmę z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim
 • „Masaż przeciwzmarszczkowy  Anti-Aging” -  przygotowany przez dr Pawła Piątkowskiego reprezentującego Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Łodzi oraz Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • „Olejki eteryczne w masażu” – przygotowany przez mgr Iwonę Siwkę z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie
 • „Relaksacja w masażu” – zaprezentowane przez Dariusza Chełminiaka z „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław Sp.zo.o, Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

W trakcie spotkania przedmiotowo – metodycznego swoją  ofertę zaprezentowała firma HABYS – polski  producent sprzętu, wyposażenia i akcesoriów do masażu (stoły, krzesła, parawany, kształtki, podkłady, prześcieradła, kamienie, kosmetyki do masażu – balsamy, oliwki, kremy, środki do dezynfekcji, świece, …) oraz firma ALBA THYMENT Sp.zo.o produkująca naturalne kosmetyki Balsamique

 

rozwiń »

KONFERENCJA „PROFILAKTYKA KOŃCZYN DOLNYCH, PRZEJŚĆ PRZEZ ŻYCIE ZDROWĄ STOPĄ, FENOMEN LUDZKIEJ STOPY”

W dniu 9 marca 2017r. nauczyciele i uczniowie kierunku Technik masażysta naszej Jednostki uczestniczyli w Konferencji „Profilaktyka  kończyn dolnych, przejść przez życie zdrową stopą, fenomen ludzkiej stopy”.

W dniu 9 marca 2017r. nauczyciele i uczniowie kierunku Technik masażysta naszej Jednostki uczestniczyli w Konferencji „Profilaktyka  kończyn dolnych, przejść przez życie zdrową stopą, fenomen ludzkiej stopy”.

Organizatorem Konferencji było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Poznaniu. W programie Konferencji znalazły się tematy z zakresu: fizjologii stopy w aspekcie radiologicznym, charakterystyka budowy skóry stóp, najczęstsze wady wrodzone i schorzenia stóp, propozycje ćwiczeń fizycznych w profilaktyce schorzeń stóp, przedstawiono również typy obuwia sportowego (wykorzystywane w wybranych dyscyplinach), znaczenie higieny stóp w codziennym życiu oraz przyczyny, objawy, preparaty stosowane w grzybicy stóp.

 

rozwiń »

VIII Spotkanie Przedmiotowo-Metodyczne

W dniu 20 stycznia 2017r. odbyło się organizowane przez naszą Jednostką VIII Spotkanie Przedmiotowo-Metodyczne nauczycieli i uczniów realizujących zajęcia dydaktyczne na kierunku Technik masażysta.

W dniu 20 stycznia 2017r. odbyło się organizowane przez naszą Jednostką VIII Spotkanie Przedmiotowo-Metodyczne nauczycieli i uczniów realizujących zajęcia dydaktyczne na kierunku Technik masażysta. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Metody terapeutyczne wykorzystujące elementy masażu”. Wykład wprowadzający przedstawiła Pani Iwona Siwka z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

Spotkanie miało charakter warsztatów przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli z różnych Centrów. Każdy uczestnik Spotkania miał możliwość udziału w pięciu przygotowanych warsztatach:

 • „Kinesiology taping” – Jacek Pieczyński - Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim
 • „Masaż punktów spustowych” – Magdalena Przewoźnik - Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu
 • „Kompresoterapia jako jeden z elementów walki z obrzękiem limfatycznym” - Anna Depa, Marek Wolny - Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Poznaniu
 • „Elementy terapii manualnej Dorna z masażem Breussa” – Lucyna Nagórska, Wiesław Zapalski - Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie
 • „Terapeutyczne metody leczenia migreny” – Dariusz Fielek - Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Jednym z elementów Spotkania była przygotowana dla uczniów loteria. Nagrody ufundowali: Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, APTUS Rehabilitacja i Fizykoterapia w Gnieźnie, NZOZ Rehabilitacja Lecznicza w Trzemesznie, Alba Thyment Sp. z o.o.
w Suchym Lesie.

rozwiń »

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 15 stycznia 2017r. odbył się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane były na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz wyposażenie jednostek zajmujące się opieką seniorów.

W dniu 15 stycznia 2017r. odbył się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane były na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz wyposażenie jednostek zajmujące się opieką seniorów.

Akcja zbierania pieniędzy trwała w naszej szkole od 11 do 15 stycznia 2017r. Zebraliśmy kwotę 1 045,76 i 5 euro, która została przekazana na konto WOŚP.

rozwiń »

„Szlachetna Paczka”

Tradycyjnie jak co roku Centrum włączyło się w Ogólnopolską Akcję Szlachetna Paczka. Zbieraliśmy fundusze przeznaczone na działalność charytatywną. W tym roku zbiórka pieniędzy została wsparta sprzedażą ciasta własnego wypieku.

Tradycyjnie jak co roku Centrum włączyło się w Ogólnopolską Akcję Szlachetna Paczka. Zbieraliśmy fundusze przeznaczone na działalność charytatywną. W tym roku zbiórka pieniędzy została wsparta sprzedażą ciasta własnego wypieku.

Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na przygotowanie paczek dla Pani Beaty, podopiecznej Stowarzyszenia Maki w Gnieźnie i jej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji zdrowotnej oraz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich w Gnieźnie.

 

rozwiń »

Andrzejkowy Koncert piosenek Anny German

W dniu 28 listopada 2016r. w auli szkoły odbył się Andrzejkowy Koncert piosenek Anny German w wykonaniu Barbary Zawodnik.

W dniu 28 listopada 2016r. w auli szkoły odbył się Andrzejkowy Koncert piosenek Anny German w wykonaniu Barbary Zawodnik.

Podczas koncertu wykonano największe przeboje Anny German „Tańczące Eurydyki”, „Cyganeria”, „Tango Anawa”, „Zakwitną róże”, „Człowieczy los”, „Jesteś moją miłością”.

Organizatorem koncertu była Miejska Rada Seniorów.                             

rozwiń »

Wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego

W dniu 18 listopada 2016r. w auli szkoły odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami Gniezna oraz dziennikarzami. 

W dniu 18 listopada 2016r. w auli szkoły odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami Gniezna oraz dziennikarzami. Tematem przewodnim spotkania była współczesna demokracja i wyzwania z nią związane. Wystąpienie Prezydenta było wstępem do panelu dyskusyjnego – poruszono tematy sytuacji geopolitycznej, wychowania historycznego, kwestię rozdziału Państwa od  Kościoła, oświaty, polityki społecznej.

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Anna Komorowska.

rozwiń »

Święto Patrona Szkoły dr Karola Marcinkowskiego

W dniu 9 listopada 2016r. odbyła się konferencja z okazji 170 rocznicy śmierci  dr Karola Marcinkowskiego Patrona Szkoły. W pamięci Polaków Karol Marcinkowski zapisał się jako wybitny lekarz, społecznik, patriota, uczestnik Powstania Listopadowego.

W dniu 9 listopada 2016r. odbyła się konferencja z okazji 170 rocznicy śmierci  dr Karola Marcinkowskiego Patrona Szkoły. W pamięci Polaków Karol Marcinkowski zapisał się jako wybitny lekarz, społecznik, patriota, uczestnik Powstania Listopadowego. Działał  głównie w Poznaniu i Wielkopolsce, ale jego prace i inicjatywy miały wymiar ogólnopolski. Zainicjował powstanie Bazaru w Poznaniu, który stał się centrum polskiego życia gospodarczego i towarzyskiego. Stanął na czele Towarzystwa Naukowej Pomocy – pierwszej instytucji stypendialnej, dzięki której wykształcenie uzyskało tysiące niezamożnych uczniów i studentów. Był twórcą programu modernizacji struktury społeczeństwa polskiego – stworzenie silnej klasy średniej.

W trakcie uroczystości Święta Patrona Szkoły okolicznościowy  wykład wygłosił dr Włodzimierz Łęcki  – „Karol Marcinkowski – lekarz i społecznik”. Młodzież szkoły przygotowała montaż słowno-muzyczny. Wręczono Medale Pamiątkowe Karola Marcinkowskiego przyznane przez Kapitułę Medalu następującym osobom : Helenie Witt, Marii Macioszek, Barbarze Kafel, Monice Kucerze. Medal Pamiątkowy otrzymała również Karolina Jaskólska uczennica, która zwyciężyła w konkursie wiedzy o życiu i działalności Karola Marcinkowskiego. Konferencji towarzyszyła wystawa pamiątek związanych z postacią Karola Marcinkowskiego.

 

rozwiń »

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Corocznie 3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Corocznie 3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu się teju grupy społecznej w życie społeczne.

Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

W tym roku ponownie, odpowiadając na apel przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gnieźnie i wychodząc naprzeciw potrzebom klientów tej instytucji, w dniu 2 grudnia 2016r. dokonywali pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, chętnych nie brakowało.

 

rozwiń »

„Marsz Różowej Wstążki”

W dniu 4 października 2016r. odbył się już 10 raz Marsz Różowej Wstążki zorganizowany  przez naszą jednostkę wspólnie z Gnieźnieńskim Stowarzyszeniem Amazonek.

 

W dniu 4 października 2016r. odbył się już 10 raz Marsz Różowej Wstążki zorganizowany  przez naszą jednostkę wspólnie z Gnieźnieńskim Stowarzyszeniem Amazonek. Marsz Różowej Wstążki wyruszył tradycyjnie z Rynku w asyście Klubu Motocykli Zabytkowych by przejść do naszej szkoły.

Przewodnicząca Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Amazonek Pani Krystyna Lubińska-Palicka z rąk zastępcy dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Czaplickiego otrzymała Odznakę Honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Wyróżnienie przyznano za działalność społeczną, prowadzenie Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz realizowanie zadań  z zakresu profilaktyki nowotworowej. Pani Krystyna Lubińska-Palicka przedstawiła działalność Stowarzyszenia na przestrzeni 10 lat.

W trakcie spotkania nauczyciele i młodzież naszej szkoły przedstawili :

- mgr Lucyna Nagórska wykład „Kompleksowa terapia przeciwzastoinowa”

- mgr Barbara Kafel warsztaty z samobadania piersi (na fantomach do nauki samokontroli piersi)

- mgr Iwona Siwka ćwiczenia usprawniające u kobiet po mastektomii

rozwiń »

„Senioralia”

W dniu 2 października 2016r. w ramach Międzynarodowego Dnia Seniora w naszym mieście odbyły się po raz pierwszy „Senioralia”. Pomysłodawcą była Miejska Rada Seniorów działająca przy Prezydencie Miasta Gniezna. 

W dniu 2 października 2016r. w ramach Międzynarodowego Dnia Seniora w naszym mieście odbyły się po raz pierwszy „Senioralia”. Pomysłodawcą była Miejska Rada Seniorów działająca przy Prezydencie Miasta Gniezna. Celem imprezy była integracja środowiska senioralnego, łamanie stereotypów związanych
z osobami starszymi, często wycofanymi z aktywności społecznej i kulturalnej.

Senioralia rozpoczęły się barwnym pochodem seniorów pod budynek Ratusza, gdzie z rąk zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna Jarosława Grobelnego otrzymali klucz do miasta. Następnie przy  akompaniamencie orkiestry Wiwaty pochód przeszedł na Rynek. Na seniorów tego dnia czekało wiele atrakcji o charakterze kulturalno-edukacyjnym między innymi koncerty, spektakle, stoiska z wytworami pracy osób starszych, był również czas na wspólną zabawę.

Do udziału w Senioraliach zaproszono również naszą Jednostkę – młodzież przygotowała punkt pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasze działania wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników imprezy.

rozwiń »

WIZYTA LECHA WAŁĘSY W GNIEŹNIE

W dniu 15 września 2016r. w Auli Szkoły odbyło się spotkanie byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy z mieszkańcami Gniezna.

W dniu 15 września 2016r. w Auli Szkoły odbyło się spotkanie byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy z mieszkańcami Gniezna.

Spotkanie składało się z dwóch części. W części pierwszej Prezydent przedstawił swoją wizję demokracji w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

Część druga przeznaczona była na dyskusję – odpowiadał na pytania kierowane z sali.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

rozwiń »

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH 2016

10 października 2016r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych młodzież naszej szkoły (uczniowie kierunku Technik masażysta I rok i Technik farmaceutyczny I rok) zorganizowała spotkanie dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej...

10 października 2016r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych młodzież naszej szkoły (uczniowie kierunku Technik masażysta I rok i Technik farmaceutyczny I rok) zorganizowała spotkanie dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie.

Podczas słodkiego poczęstunku z domowymi wypiekami prezentowane były okolicznościowe utwory muzyczne i piosenki w wykonaniu utalentowanych uczniów.

Młodzież przygotowała również grę wzorującą się na słynnym teleturnieju Familiada, która okazała się wyśmienitą rozrywką. Nie zabrakło także miłych życzeń.

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie po raz kolejny podejmuje działania integracyjne na rzecz osób starszych, jest to stała współpraca z lokalnym środowiskiem.

 

rozwiń »

„ŁĄCZY NAS POLSKA”

W dniach od 3 – 9 lipca 2016r. gościliśmy grupę 50 osobową nauczycieli polskich z Białorusi. Pobyt zorganizowany był na zaproszenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Łączy nas Polska”.

W dniach od 3 – 9 lipca 2016r. gościliśmy grupę 50 osobową nauczycieli polskich z Białorusi. Pobyt zorganizowany był na zaproszenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Łączy nas Polska”. Goście z Białorusi poznawali historię i kulturę regionu Wielkopolski.

W programie pobytu znalazły się : wykład profesora Andrzeja Wyrwy „Początki polskiej państwowości i Kościoła     w Polsce”, o korzeniach, patriotyzmie i o tym jak ważna jest pamięć o własnym pochodzeniu i przekazywanie tej wiedzy kolejnym pokoleniom, „Wieczorny spacer po Gnieźnie” - zwiedzanie historycznej części miasta w towarzystwie nauczycieli naszej szkoły, zwiedzanie zabytków Gniezna: Archikatedra Gnieźnieńska, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Archiwum archidiecezjalnego,

spotkanie z Księdzem Prymasem Seniorem Henrykiem Muszyńskim, zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego ( prezentacja multimedialna), wycieczka na Ostrów Lednicki, wyjazd do Lichenia, wycieczka do Kórnika, wizyta w Muzeum Rogala w Poznaniu – poznanie zwyczajów związanych z wypiekiem Rogali Świętomarcińskich, tradycji i gwary wielkopolskiej, wycieczka autokarowa po historycznych i ciekawych architektonicznie  miejscach Poznania: Plac Wolności, Fara, Stary Browar, Plac Trzech Krzyży, Stare ZOO, Centrum Kultury Zamek, gry i zabawy integracyjne  prowadzone przez Nauczycieli konsultantów  Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu Iwonę Wesołowską i Teresę Radomską, zumba – nauka tańca latynoamerykańskiego
z elementami fitness. Zajęcia prowadzone przez Panią Monikę Dąbek-Gadzińską instruktorkę tańca, masaże: relaksacyjny (świecami, pałeczkami bambusowymi, muszlami).  Zajęcia prowadzone przez Panią Lucynę Nagórską, Panią Iwonę Siwkę, Uczniów kierunku Technik masażysta: Dawida Grzeczkę Darię Meller, Darię Zybałę, terapia zajęciowa – dla gości zorganizowano warsztaty z papierowej wikliny, technik decoupage (technika koralikowa), technik transferu, postarzania i złocenia (do wykonywania ikon). Zajęcia prowadzone przez Panią Marię Sobańską,  

Panią Halinę Ciążyńską i Panią Danutę Węgrzyn, degustacja tradycyjnych polskich ciast, degustacja naturalnych soków owocowych i warzywnych, zajęcia sportowo-rekreacyjne – gra w kręgle, wyjazd do Inowrocławia.

Odbyło się również spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego z Panią Marszałek Marzeną Wodzińską oraz wyjazd do Ośrodka w Kiekrzu na wspólne biesiadowanie.

 

rozwiń »

WYCIECZKA DO BUDZYNIA

Dnia 14 czerwca odbyła się wycieczka dydaktyczna do Budzynia, gdzie znajduje się jedna z nielicznych fabryk ceramiki stołowej w Polsce – Manufaktura Chodzieska.

Dnia 14 czerwca odbyła się wycieczka dydaktyczna do Budzynia, gdzie znajduje się jedna z nielicznych fabryk ceramiki stołowej w Polsce – Manufaktura Chodzieska.

Modelarnia, załadunek surowców, młyny kulowe, prasy ślimakowe, zdobienie podszkliwne, automaty formierskie, szkliwienie, wypał biskwitowy, wypał ostry, co się dzieje w temperaturze 1300*C – zapoznanie się z nazewnictwem stosowanym w Manufakturze Chodzieskiej to jeden z etapów realizowanych podczas zwiedzania fabryki.

Na żywo mogłyśmy obserwować niezależny proces produkcyjny, który umożliwił nam poznanie poszczególnych jego etapów od momentu przygotowania masy, z której wyroby powstają do gotowego produktu: ceramiki użytkowej czy reklamowej.

Poznałyśmy sposoby pakowania gotowych produktów: ekologiczne koszyki wiklinowe wypełnione siankiem, opakowania kartonowe, celofan, opakowania kartonowe z okienkiem.

Manufaktura Chodzieska to również miejsce w którym możemy zamówić i zakupić:

 • piece ceramiczne
 • piece do fusingu
 • ceramikę
 • biskwity
 • glinę: białą, szarą, czerwoną

 

Zdobyta podczas wycieczki wiedza i doświadczenie ułatwią uczennicom w przyszłości wyposażyć i zaplanować pracę w pracowni ceramicznej, wykorzystać gotowe produkty biskwitowe do pracy z podopiecznymi w ramach arteterapii.

rozwiń »

KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA

W dniu 24 maja 2016r. w Auli Królewskiej Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbył się koncert z okazji Dnia Matki i Ojca.

W dniu 24 maja 2016r. w Auli Królewskiej Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbył się koncert z okazji Dnia Matki i Ojca. Organizatorem koncertu było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych.

W Koncercie udział wzięli :

- senator Rzeczypospolitej Polskiej Paweł Gaweł

- zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Wielkopolskiego Czesław Kruczek

- reprezentujący Prezydenta Miasta Gniezna Dariusz Pajkert

- Jego Eminencja Ks. Biskup Bogdan Wojtuś

- Ks. Kanonik Kan Kasprowicz

 

Życzenia zebranym złożyli Czesław Kruczek, Paweł Gaweł, Biskup Bogdan Wojtuś.

W trakcie koncertu odczytano list Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Marzeny Wodzińskiej skierowany do zebranych.

 

Oprawę muzyczną Koncertu przygotowali :

- Chór RETRO

- Chór dziecięcy oraz muzycy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych 

rozwiń »

MAJÓWKA W DWUNASTCE 2016

W dniu 21 maja 2016r. odbył się festyn pod hasłem „Majówka w dwunastce 2016”.  W programie festynu znalazły się między innymi : występy taneczne, pokaz szkolnego klubu karate, pokaz mody z lat 80-tych...

W dniu 21 maja 2016r. odbył się festyn pod hasłem „Majówka w dwunastce 2016”.  W programie festynu znalazły się między innymi : występy taneczne, pokaz szkolnego klubu karate, pokaz mody z lat 80-tych, kabaret nauczycieli „Dzień z życia nauczycieli Dwunastki”, występ zespołu wokalnego nauczycielek „PRESTO”, prezentacje laureatów konkursu „Dwunastka kuźnią talentów”, historyczne wydarzenie (odwiedziny księcia  Mieszka I, orszaki książęce), wybory króla i królowej majówki, karaoke, loterie fantowe. Nasza szkoła przeprowadzała badania przesiewowe z zakresu wykrywania wad postawy oraz pokaz masażu dla wszystkich chętnych.

Festynowi towarzyszyła wystawa fotografii „Jubileusz 30-lecia szkoły”  oraz wystawa „Kreatywna świetlica”.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w przejażdżkach wozem konnym i w siodle, uczestniczyć w warsztatach plastycznych oraz w zajęciach sportowych (dwa ognie, rzuty do kosza, kręgle, tor przeszkód, krykiet…) oraz korzystać z fotościanki i dmuchanych zamków.

Na uczestników czekał również kącik piękności (fryzjer, malowanie paznokci i twarzy), kiermasz  wyrobów rękodzielniczych oraz turniej sportowy uczniowie kontra absolwenci Dwunastki.

Sobotnia impreza stanowiła również znakomitą okazję do otwarcia nowego placu zabaw dla dzieci, znajdującego się obok budynku szkolnego.

Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

rozwiń »

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO „SOLANKI” UZDROWISKO W INOWROCŁAW

W dniu 9 maja 2016 roku uczniowie II semestru kierunku Technik masażysta uczestniczyli  w wycieczce dydaktycznej  do :  „Solanki”  Uzdrowisko Inowrocław.

W dniu 9 maja 2016 roku uczniowie II semestru kierunku Technik masażysta uczestniczyli  w wycieczce dydaktycznej  do :  „Solanki”  Uzdrowisko Inowrocław.

Uczniowie mieli okazję zapoznania się z działalnością Uzdrowiska z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii, krioterapii, ciepłolecznictwa, różnych rodzajów masażu oraz balneologii.           

rozwiń »

Wycieczka dydaktyczna do fabryki Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o.

W dniu 06 maja 2016r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. producenta wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry. 

W dniu 06 maja 2016r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. producenta wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry. Uczniowie kierunku Technik farmaceutyczny zwiedzili nowoczesną fabrykę kosmetyków NIVEA oraz dermokosmetyków EUCERIN, która jest częścią ogólnoświatowej sieci produkcyjnej Grupy Beiersdorf. Zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami, urządzeniami i systemami zapewniającymi wysoką jakość kosmetyków i bezpieczeństwo produktu. Poszerzyli swoją wiedzę w zakresie zasad dobrej praktyki produkcyjnej (GMP) stosowanych w przemyśle kosmetycznym.

Wycieczka zakończyła się miłym akcentem. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki – wyroby kosmetyczne tej Firmy.

rozwiń »

KIERMASZ WIELKANOCNY

Tradycyjnie, jak co roku w dniach 21-23 kwietnia 2016 roku odbywał się na terenie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego   w Gnieźnie Kiermasz Świąteczny ...

Tradycyjnie, jak co roku w dniach 21-23 kwietnia 2016 roku odbywał się na terenie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego                 w Gnieźnie Kiermasz Świąteczny prac wykonanych  przez uczniów na kierunku Terapeuta zajęciowy.

Na kiermaszu można było podziwiać:

 • biskwitowe jajka zdobione różnymi technikami decoupage
 • jajka wielkanocne wykonane ciekawą techniką koralikową
 • kuferki i puzderka
 • książki zdobione technikami domalowywania
 • pudełka i wieńce wykonane z papierowej wikliny
 • żywe kompozycje – stroiki wielkanocne

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.

 

rozwiń »

XXV OGÓLNOPOLSKI BIEG IM. JANA KILIŃSKIGO

W dniu 3 maja 2016r. odbył się XXV Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego 
– półmaraton z Mogilna do Trzemeszna. Równolegle odbywał się XX Bieg ulicami Trzemeszna.

W dniu 3 maja 2016r. odbył się XXV Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego
– półmaraton z Mogilna do Trzemeszna. Równolegle odbywał się XX Bieg ulicami Trzemeszna.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – między innymi stoiska z lokalnymi wyrobami, przejażdżki konne, przejażdżki bryczką, loteria fantowa.

Osobom związanym od początku z organizacja biegu wręczono „Szable Kościuszkowskie”.

Po biegu uczniowie naszej szkoły wykonywali masaż sportowy. Zaproponowana forma odnowy biologicznej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy.

 

rozwiń »

II Ogólnopolski Test Wiedzy dla Masażystów

W dniu 15 kwietnia 2016r. w Poznaniu w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii odbył się II Ogólnopolski Test Wiedzy dla Masażystów organizowany przez Towarzystwo Masażystów Polskich.

W dniu 15 kwietnia 2016r. w Poznaniu w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii odbył się II Ogólnopolski Test Wiedzy dla Masażystów organizowany przez Towarzystwo Masażystów Polskich.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów :

- Ewa Kądzielawska

- Mateusz Kwaśniewski

- Damian Zamiar

 

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z zakresu masażu. Odbywał się w dwóch kategoriach:

- indywidualnej

- zespołowej

 

Damian Zamiar zajął II miejsce w kategorii indywidualnej, a w kategorii zespołowej uczniowie zdobyli III miejsce.

rozwiń »

MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS „POZNAJ TAJNIKI MASAŻU”

W dniu 15 kwietnia 2016r. w Inowrocławiu odbył się międzywojewódzki konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu masażu. Konkurs odbył się pod hasłem „Poznaj tajniki masażu”.

W dniu 15 kwietnia 2016r. w Inowrocławiu odbył się międzywojewódzki konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu masażu. Konkurs odbył się pod hasłem „Poznaj tajniki masażu”. W konkursie wzięło udział 23 słuchaczy wyłonionych w drodze eliminacji wewnątrzszkolnych przeprowadzonych w szkołach medycznych województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.

Konkurs składał się z dwóch części :

- teoretycznej w której uczestnicy rozwiązywali test

oraz

- części praktycznej do której zakwalifikowało się pięciu uczestników, którzy otrzymali największą liczbę punktów z części teoretycznej

 

Laureatami konkursu zostali :

I miejsce        Marta Chudzińska               Medyczna  Szkoła Policealna Nr 1 i Nr 9 dla Dorosłych

                                                                                     w Grudziądzu

 

II miejsce      Klaudia Kubaszak               Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia 

                                                                           Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie

 

III miejsce    Klaudia Kilińska                   Medyczno – Społeczne  Centrum Kształcenia 

                                                                       Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a laureaci nagrody ufundowane przez firmy : Habys,  „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław, Pozkal, Lines, Kaja.

 

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wykładów :

-  „Terapia manualna w modelu holistycznym jako nowoczesna metoda terapii bólów kręgosłupa i stawów” – Dariusz Fielek

 

- „10 kroków do wyboru dobrego stołu do masażu” – Tomasz Olbrot przedstawiciel firmy Habys

rozwiń »

KONKURS PROFILAKTYKA RAKA JELITA GRUBEGO

W dniu 8 kwietnia 2016r. w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się finał międzyszkolnego Konkursu „Profilaktyka raka jelita grubego”.

W dniu 8 kwietnia 2016r. w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się finał międzyszkolnego Konkursu „Profilaktyka raka jelita grubego”.

Gośćmi honorowymi spotkania byli : Marzena Wodzińska – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Czesław Kruczek – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Janina Golik – Naczelnik Wydziału Ekonomicznego Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Jolanta Kamzela – Czub Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Placówek Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz władze powiatu konińskiego.

Wykład na temat profilaktyki raka jelita grubego przedstawiła Bogusława Karaszewska  – ordynator Oddziału Onkologii z pododdziałem Hematologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie.

Konkurs składał się z dwóch części :

- teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu wiedzy oraz

- części drugiej polegającej na przedstawieniu prezentacji multimedialnej

 

Zadania konkursowe oceniała komisja składająca się z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie.

 

W kategorii prezentacji multimedialnych laureatami zostali :

I miejsce      Magdalena Jakubowska      Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia  

                                                                     Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie

 

II miejsce     Joanna Plewińska                Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia
                                                               Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim

 

III miejsce    Marlena Wiśniewska            Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego
                                                                               i Ustawicznego w Inowrocławiu

 

W kategorii wiedzy teoretycznej (rozwiązanie testu) laureatami zostali :

I miejsce        Nina Młodziniak                 Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia  

                                                                 Zawodowego i Ustawicznego w Koninie

 

II miejsce       Anna Lorek                        Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia  

                                                                   Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu

 

III miejsce     Patrycja Giżycka                 Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia  

                                                                 Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Poznaniu

 

 

Laureaci konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Starostwo Powiatu Konińskiego.

rozwiń »

X Ogólnopolska Konferencja Przedmiotowo-Metodyczno-Naukowa

W dniach 21-23 kwietnia 2016 roku w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się X Ogólnopolska Konferencja „Rola masażu w fizjoterapii, kosmetologii, spa i odnowie biologicznej”.

W dniach 21-23 kwietnia 2016 roku w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się X Ogólnopolska Konferencja „Rola masażu w fizjoterapii, kosmetologii, spa i odnowie biologicznej”.

Celem konferencji była wymiana doświadczeń i rozszerzenie wiedzy z zakresu  masażu oraz ujednolicenie metodyki nauczania masażu w Polsce. Podczas trzydniowej konferencji zostały przedstawione tematy związane między innymi  z zastosowaniem i znaczeniem leczniczym masażu w schorzeniach ginekologicznych, laryngologicznych, stomatologicznych oraz w położnictwie i onkologii.

Swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami konferencji dzielili się wybitni specjaliści, wykładowcy uczelni i szkół masażu z całej Polski, autorzy wielu książek, badań i prac naukowych.

Szczegółowo zaprezentowano metodykę masażu leczniczego i masażu sportowego, między innymi:

 • „Masaż medyczny jako środek reedukacji czucia somatycznego na poziomie rdzenia kręgowego”  - mgr Henryk Pawlak, mgr Sara Jóźwik. 
 • „Rola powysiłkowego masażu sportowego maratończyków – (badania na materiale własnym)” - mgr Lech Wasilewski
 • „Pokaz masażu pt. Masaż relaksacyjny rytmiczny” -  mgr Leszek Magiera
 • „Badanie w masażu - znaczenie i metodyka nauczania”  - mgr Cezary Nenczak, mgr Zbigniew Pietras
 • „Masaż po zabiegach i urazach w obrębie nosa i zatok przynosowych” - dr Piotr Pietkiewicz,  dr Paweł Piątkowski
 • „Metodyczne aspekty nauczania masażu sportowego. Praktyczne zastosowanie masażu mw sporcie u zawodnika po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego”. 
  • (I część - próba ujednolicenia nazewnictwa i podziału masażu sportowego, 
  • II część – przedstawienie przypadku klinicznego) mgr Bianka Lis-Jarczak, mgr Tomasz Kuczma, mgr Jacek Pieczyński.

 

Nauczyciel naszej szkoły mgr Lucyna Nagórska z dr Pawłem Piątkowskim i dr Kamilem Piątkowskim zaprezentowali temat „Najczęstsze błędy występujące w biomechanice rąk słuchaczy/studentów w trakcie początkowego nauczania masażu - pokaz ”

Konferencja była również okazją do wręczenia statuetek „Za rozwój i popularyzację masażu  w Polsce”. W tym roku statuetki otrzymali :

 • dr Paweł Piątkowski
 • Henryka Majczyk
 • dr Tomasz Podgórski
 • dr Michał Siekierzyński (pośmiertnie)
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Laskach
rozwiń »

SPOTKANIE PRZEDMIOTOWO-METODYCZNE

W dniu 09 marca 2016r. uczestniczyliśmy w Spotkaniu Przedmiotowo-Metodycznym odbywającym się pod hasłem „Personel opiekuńczy w obliczu zmian demograficznych”.

W dniu 09 marca 2016r. uczestniczyliśmy w Spotkaniu Przedmiotowo-Metodycznym odbywającym się pod hasłem „Personel opiekuńczy w obliczu zmian demograficznych”. Organizatorem spotkania było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu.

Na zaproszenie Dyrektora Centrum w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organu prowadzącego szkołę (Samorządu Województwa Wielkopolskiego) :

 • Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
 • Janina Golik – Naczelnik Wydziału Ekonomicznego Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
 • Jolanta Kamzela – Czub – Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Placówek Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
 • dyrektorzy Wielkopolskich Samorządowych  Centrów Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Gnieźnie, Nr 1 i 2 w Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim, Koninie, we Wrześni
 • nauczyciele, uczniowie i słuchacze wymienionych placówek

W programie spotkania uwzględniono zagadnienia o roli opiekuna medycznego  w obliczu dokonujących się zmian demograficznych. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję zwiedzić placówkę.

Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń między nauczycielami  z poszczególnych jednostek. Uczniowie i słuchacze wymieniali się doświadczeniami z zakresu metod prowadzenia praktycznej nauki zawodu.

rozwiń »

KONCERT JAZZOWY PAWŁA KACZMARKA

Dnia 12.03.2016r. w auli naszej Szkoły odbył się koncert jazzowy Pawła Karczmarczyka wybitnego polskiego pianisty.

Dnia 12.03.2016r. w auli naszej Szkoły odbył się koncert jazzowy Pawła Karczmarczyka wybitnego polskiego pianisty. Ten fenomenalny muzyk i kompozytor (nazwany „objawieniem europejskiego rynku jazzowego”) jest też autorem licznych albumów wydanych dla wielkich wytwórni europejskich i laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Oskarów Jazzowych. Dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku oraz Fotograficzny Debiut Roku. Koncertuje na całym świecie. Podczas koncertu pianiście towarzyszyli wytrawni  muzycy jazzowi.

To była wspaniała uczta muzyczna i estetyczna dla doskonałej gnieźnieńskiej publiczności , a dla nas wielki zaszczyt gościć tak wytrawnego muzyka młodego pokolenia.

rozwiń »

Wręczenie Statuetki Orła Białego

W dniu 08 marca 2016r. w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie Kapituła Orła Białego wręczyła prof. Jackowi Weissowi Statuetkę Orła Białego.

W dniu 08 marca 2016r. w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie Kapituła Orła Białego wręczyła prof. Jackowi Weissowi Statuetkę Orła Białego.

Statuetka wręczana jest osobom zasłużonym na rzecz środowiska lokalnego. Profesor Jacek Weiss jest absolwentem gnieźnieńskiej szkoły muzycznej, był wiceministrem kultury.

Przyczynił się do utworzenia w Gnieźnie szkoły muzycznej II stopnia, udzielił również ogromnej pomocy w pozyskaniu pieniędzy na zakup fortepianów. Fortepian znajduje się w auli naszej szkoły.

Muzycznymi akcentami spotkania był koncert muzyczny w wykonaniu wychowanków szkoły muzycznej I i II stopnia.

rozwiń »

VII Spotkanie Przedmiotowo-Metodyczne

W dniu 10 lutego 2016r. odbyło się VII Spotkanie Przedmiotowo-Metodyczne nauczycieli i uczniów realizujących zajęcia na kierunku Technik masażysta.

W dniu 10 lutego 2016r. odbyło się VII Spotkanie Przedmiotowo-Metodyczne nauczycieli i uczniów realizujących zajęcia na kierunku Technik masażysta.

Spotkanie odbywało się pod hasłem „Masaż w sporcie – jego funkcja regeneracyjno-lecznicza oraz rozgrzewająca”. Patronat naukowy objął dr n. med. Paweł Piątkowski.

W Spotkaniu wzięli udział : Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Janina Golik, Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Placówek Jolanta Kamzela-Czub, dyrektorzy Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Poznaniu Małgorzata Wojciechowska, Nr 2 w Poznaniu Justyna Dutkiewicz i Marzena Radomska, w Rawiczu Urszula Maćkowiak, w Ostrowie Wielkopolskim Tomasz Kuczma, w Koninie Wojciech Szymczak, reprezentujący dyrektora Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu Dariusz Fielek, nauczyciele i uczniowie z w/w szkól, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Masażystów.

 

Zaprezentowano następujące tematy :

„Funkcja regeneracyjno-lecznicza masażu mięśni kulszowo-goleniowych” (Poznań)

„Zastosowanie masażu sportowego w piłce nożnej” (Rawicz)

„Proces regeneracyjno-leczniczy z  wykorzystaniem masażu  izometrycznego w uszkodzeniach więzadła krzyżowego przedniego” (Inowrocław)

„Misja – masaż” (Ostrów Wielkopolski)

„Skręcenie stawu skokowego u tancerzy breakdance” (Konin)

„Uszkodzenie  ścięgna Achillesa jako najczęstsza przyczyna urazów w futsalu” (Poznań)

„Zespół bolesnego barku u pływaków” (Rawicz)

„Metodyka nauczania masażu Shantala” (Ostrów Wielkopolski)

„Biomechanika u zawodnika jazdy konnej” (Gniezno)

 

W trakcie Spotkania odbył się konkurs wiedzy z zakresu masażu sportowego  „Masaż sportowy bez tajemnic”. W konkursie startowały dwuosobowe zespoły. Zwycięzcą konkursu zostali uczniowie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie Jakub Winkel i Damian Zamiar.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez: Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, firmę Balsamic.

rozwiń »

„Kraina snu”

W dniu 04 lutego 2016r. w budynku internatu odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych braci Mateusza i Marcina Grześkowiaków pod hasłem „Kraina snu”.

W dniu 04 lutego 2016r. w budynku internatu odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych braci Mateusza i Marcina Grześkowiaków pod hasłem „Kraina snu”. Bracia są mieszkańcami internatu. Wykonane przez nich prace nawiązują do wielu wierszy Juliana Tuwima oraz baśni braci Grimm. Wykonane są w różnych technikach (papier, płótno, farba olejna, akwarela, akryl). Wystawa składa się ze zbioru prac stworzonych przez braci, ale mają one niezwykle indywidualny charakter. Tematyka pojawiająca się na obrazach braci jest bardzo zróżnicowana. Tytułowy „sen” jak przedstawiają bracia jest metaforą ich snów „bo gdy śpimy możemy zobaczyć dosłownie wszystko”. Tak samo jest w przypadku „krainy”, którą definiują jako coś co jest „rozległe i ma nieograniczone horyzonty”. Świat otaczający artystę oddziałuje na niego na wielu płaszczyznach np. barwa, kształt, temat, myśl. Patrząc na braci Grześkowiak można dostrzec prawdziwą „krainę snu” – wiele abstrakcji, wiele połączonych ze sobą stylów, wyobraźni i imaginacji będących odzwierciedleniem ogromnej wrażliwości i wyobraźni. Pragnę poinformować, że galeria prac funkcjonuje w holu internatu już od pięciu lat i cieszy się ogromnym uznaniem zwiedzających.

rozwiń »

V MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W BADMINTONA

W dniu 8 grudnia 2015r. Stowarzyszenie  MAKI już po raz piąty zorganizowało Mikołajkowy Turniej w Badmintona dla Osób Niepełnosprawnych.

W dniu 8 grudnia 2015r. Stowarzyszenie  MAKI już po raz piąty zorganizowało Mikołajkowy Turniej w Badmintona dla Osób Niepełnosprawnych.

Tym razem miejscem rozgrywek była hala sportowa Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

W Turnieju uczestniczyło 8 zespołów reprezentujących Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Pomocy Społecznej i Warsztat Terapii Zajęciowej z terenu miasta Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego.

Do udziału w zmaganiach turniejowych aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły wspierając uczestników w ich rywalizacji.

Zwycięstwo w Turnieju zdobył zespół Domu Tęcza, który otrzymał puchar przechodni.

Pełni pozytywnych emocjonalnych przeżyć uczestnicy rozgrywek już dziś czekają na następne spotkanie.

rozwiń »

Wielkopolska Konferencja „Dopalacz-zdradliwy (M)ocarz”

W dnu 23 listopada 2015r. uczestniczyliśmy w Wielkopolskiej Konferencji „Dopalacz
-zdradliwy (M)ocarz”

W dnu 23 listopada 2015r. uczestniczyliśmy w Wielkopolskiej Konferencji „Dopalacz-zdradliwy (M)ocarz”. Organizatorami konferencji był Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie i Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie.

Patronat honorowy nad konferencją objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

W programie konferencji znalazła się prezentacja filmu edukacyjnego „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń” oraz wykłady „Perspektywy uniwersalnej i selektywnej profilaktyki używania nowych narkotyków”, „Odpowiedzialność prawna osób zażywających oraz rozpowszechniających środki psychoaktywne”, „Nowe substancje psychoaktywne – nowe wyzwania, nowe zagrożenia”.

Przedstawiono również działania Izby Celnej w Poznaniu w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej oraz działania profilaktyczne podejmowane przez Komendę Miejską Policji w Koninie na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom.

Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie przygotowała wybór literatury dotyczącej Współczesnych substancji psychoaktywnych, Profilaktyka oraz skutki zażywania dopalaczy.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

rozwiń »

XIX REGIONALNA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W WITKOWIE

W dniu 21 listopada 2015r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyła się XIX Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

W dniu 21 listopada 2015r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyła się XIX Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

Kolejny raz uczniowie wraz z nauczycielami Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie  zaproszeni zostali do udziału w tym przedsięwzięciu, podczas którego wspierali uczestników w ich zmaganiach sportowych
i zręcznościowych.

Olimpiada przebiegała w atmosferze ogólnego zadowolenia obu stron i miała charakter edukacyjny i wychowawczy.

rozwiń »

ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH DLA POLSKICH DZIECI NA UKRAINIE

Społeczność szkolna Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odpowiedziała na apel Zarządu Oddziału ZNP w Gnieźnie dotyczący zbiórki pomocy szkolnych dla polskich dzieci na Ukrainie.

Społeczność szkolna Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odpowiedziała na apel Zarządu Oddziału ZNP w Gnieźnie dotyczący zbiórki pomocy szkolnych dla polskich dzieci ze szkoły w Strzelczyskach na Ukrainie.Na przełomie października/listopada zebrano wszystko to co jest przydatne w szkole : zeszyty, ołówki, kredki, bloki rysunkowe, notatniki, farby itp. Zebrane dary pozwolą dzieciom lepiej realizować zajęcia szkolne, a dla naszej społeczności są okazją do kształtowania ich wrażliwości wobec osób potrzebujących.

rozwiń »

DZIEŃ DLA ZDROWIA

22 października 2015r. po raz szósty Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie wraz ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie zorganizowało Dzień dla Zdrowia. 

22 października 2015r. po raz szósty Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie wraz ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie zorganizowało Dzień dla Zdrowia. W tym roku tematem przewodnim było nadciśnienie tętnicze. W programie znalazły się dwa wykłady : jeden nt. przyczyn, objawów i profilaktyki przedstawiony przez dr n. med. Andrzeja Jóźwiaka lekarza Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie, drugi poświęcony był znaczeniu diety w profilaktyce nadciśnienia tętniczego zaprezentowany przez mgr inż. Agnieszkę Zawadzką nauczyciela Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Gnieźnie.

Następnie uczestnicy spotkania mieli możliwość degustacji zdrowej żywności w postaci soków owocowych i warzywnych, herbat ziołowych, sałatek owocowych, a dla łasuchów znalazło się pyszne ciasto marchewkowe przygotowane przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie.

 

Przez cały czas trwania Dnia dla Zdrowia można było dokonać bezpłatnych badań pozwalających ocenić stan zdrowia :

 • pomiar ciśnienia tętniczego
 •  BMI – waga,  wzrost
 • wiek serca
 • poziom cholesterolu – przeprowadzony przez laborantkę Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie
 • stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu – przeprowadzony przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie

oraz konsultacji medycznej  - lek. med. Piotr Dragan

Przygotowano również materiały edukacyjne :

 • „Profilaktyka  nadciśnienia tętniczego”
 • „Aktywność fizyczna – lek bez recepty na nadciśnienie tętnicze”
 • ankieta czy jestem narażony na nadciśnienie tętnicze oraz ankieta dotycząca określenia wieku biologicznego

 

rozwiń »

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

8 października 2015 roku uczniowie kierunku Terapeuta zajęciowy wraz z opiekunami praktyk zorganizowali Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie.

8 października 2015 roku uczniowie kierunku Terapeuta zajęciowy wraz z opiekunami praktyk zorganizowali Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie.

Przygotowano krótki program artystyczny : wiersze i piosenki związane z tym świętem. W przerwie między punktami programu była herbata, kawa i ciasto, własnoręcznie upieczone przez terapeutów i pracowników, które wspólnie z pensjonariuszami z ogromną przyjemnością skonsumowaliśmy. Druga część uroczystości to wspólne śpiewy do tekstów wskazanych przez seniorów, przy akompaniamencie jednej z mieszkanek DPS.

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie po raz kolejny podejmuje działania integracyjne na rzecz osób starszych, jest to stała współpraca z lokalnym środowiskiem

 

rozwiń »

„WIOSENNE FANABERIE HIP-HOP”

W dniu 21 marca 2015r. młodzież I –go roku kierunku Technik farmaceutyczny, Technik masażysta oraz Opiekun medyczny uczestniczyła w Turnieju tańca „Wiosenne fanaberie HIP-HOP”

W dniu 21 marca 2015r. młodzież I –go roku kierunku Technik farmaceutyczny, Technik masażysta oraz Opiekun medyczny uczestniczyła w Turnieju tańca „Wiosenne fanaberie HIP-HOP” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury odbywającym się w hali sportowej szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami zapewnili uczestnikom Turnieju opiekę medyczną i profesjonalny masaż.

rozwiń »

MARSZ RÓŻOWEJ WSTĄŻKI

Różowa Wstążka jest światowym symbolem zagrożenia i walki z rakiem piersi. 7 października 2015r. uczniowie i kadra pedagogiczna Centrum po raz kolejny wzięli udział w Marszu Różowej Wstążki zorganizowanym przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek.

Różowa Wstążka jest światowym symbolem zagrożenia i walki z rakiem piersi. 7 października 2015r. uczniowie i kadra pedagogiczna Centrum po raz kolejny wzięli udział w Marszu Różowej Wstążki zorganizowanym przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek. Uczestnicy marszu spotkali się na Gnieźnieńskim Rynku a następnie ulicami miasta przemaszerowali do Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W auli szkoły wysłuchali wykładu pt. „Samobadanie piersi” zaprezentowanym przez Panią Ewę Cybułkę pracownika  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie Wydziału Oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia. Celem corocznych wspólnych spotkań jest okazanie wsparcia dla kobiet chorujących na raka piersi, ale też uświadomienie młodym ludziom znaczenia profilaktyki w tym zakresie.

rozwiń »

potencjał centrum

nowa funkcja, nowe możliwości

Powstanie Centrum umożliwia prowadzenie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, takich jak kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych, kursy i szkolenia umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych
Informacje na temat strony
Polityka prywatności
Informacje na temat strony

Informacje ogólne
Niniejsza strona nie jest typową stroną internetową w rozumieniu dedykowanego, niepowtarzalnego projektu, stworzonego na wyłączność dla danego, konkretnego, pojedynczego Klienta.

Jest to szablonowa wizytówka systemu Otonet CMS nazywana umownie szablonową stroną internetową.

Prawa własności
Zamieszczone treści, jak i zdjęcia są własnością Klienta, natomiast układ graficzno-geometryczny szablonu jest własnością firmy Otonet.
Wykorzystywanie układu graficzno-geometrycznego w sposób inny niż założony przez właściciela, w tym kopiowanie, powielanie strony w elementach lub całości, jest zabronione. Układ chroniony jest zgodnie z prawem autorskim.
Otonet zastrzega sobie możliwość zamieszczania mało widocznych reklam w tego typu szablonowej, tymczasowej wizytówce internetowej.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w odniesieniu do powyższych informacji, sugerujemy kontakt z Biurem Obsługi Klienta Otonet pod numerem telefonu: 510 856 606


Projekt, wykonanie i obsługa: OtonetProfesjonalna i specjalistyczna Firma internetowa
Pełna obsługa oraz projektowanie: Strony internetowe Gniezno
Strona wykonana w oparciu o autorski system zarządzania treścią: Otonet CMS